Teslimat drone’u kullanılmaya başlandı

0

ABD’de Wing isimli bir şirket, teslimat drone’u kullanmaya başladı. İki şirketle yapılan anlaşma kapsamında, ürünler müşterilere drone’la ulaştırılacak.

Teslimat drone’u hizmete başladı

Google’ın sahibi olan Alphabet, Wing isimli teslimat şirketiyle lojistik alanında da birçok yeniliği getirmeye hazırlanıyor. Daha önce prototip proje olarak drone ile teslimatlar yapan Wing, bunu artık iş süreçlerine entegre ediyor.

Wing’in, FedEx ve Walgreens şirketleriyle yaptığı anlaşmayla, bu şirketlerin ürünleri Wnig tarafından drone’lar kullanılarak teslim edilecek. Yani bir müşteri Walgreens’ten bir parfüm satın aldığında, bu parfüm kendisine drone ile ulaştırılacak. Üstelik bunun yaygınlaşması için teslimatlarda herhangi bir ek ücret de alınmayacak.

Christiansburg kentinde başlatan teslimatlarda, müşterilere teslimat süresi için de garanti veriliyor.

Daha önce Avustralya ve Finlandiya’da yapılan teslimat testlerinin ardından, drone’lar ABD’de iş süreçlerinde kullanılmaya başlanıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>