Twitter büyüme gösteriyor

0

twitter

Twitter, analistlerin beklediği kadar kötü olmayan üçüncü çeyrek kazanç sonuçlarını bildirdi. Elde ettiği kısıtlı reklam gelirleri nedeniyle sorun yaşayan şirket 2017 yılını geçen yıla kıyasla daha iyi geçiriyor.

Twitter gelir ve gider dengesi

Twitter’ın bu yılı karlı geçirmesinin ana nedeninin gelirleri artırmasından değil, giderleri azaltmasından kaynaklandığı belirtiliyor. Dolayısıyla bu büyümenin uzun soluklu olmaması halen endişe yaratıyor.

Twitter’ın genel reklam gelirleri bir önceki yıla göre yüzde 8 azalırken, ABD’deki reklam gelirlerinde yüzde 18’lik bir azalma yaşandı.

Twitter son birkaç yıldır Ar-Ge ve satış ve pazarlama giderlerini azaltma konusunda harika bir iş çıkardı. 30 Eylül’de sona eren dokuz aylık periyotta Ar-Ge harcamaları sadece 408 milyon dolarlık harcamaya neden oldu. İki yıl önceki 597 milyon dolarlık harcamaya kıyaslandığında azalma net bir şekilde görülebiliyor. Aynı şekilde pazarlama giderleri, önceki yılki 697 milyon dolardan aşağı çekilerek, aynı dönemde 528 milyon dolara geriledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>