Visa Direct Avrupa’da kullanıma sunuldu

0

Visa, gerçek zamanlı ödemeler platformu Visa Direct’in Avrupa’da kullanıma sundu. Visa Direct şirketlere, Visa’nın dünya çapındaki erişimi ve ölçeğinden yararlanarak işyerleri ve kişiler için yurt içi ve uluslararası ödeme fonksiyonlarını kullanma imkanı sağlayacak. Visa, hizmet tedarikçileri, finans kurumları ve stratejik ortaklar ile birlikte, içinde Visa Direct bulunan hizmetlerin pazara sunulması için çalışıyor.

Visa Direct nedir?

Visa Direct ile kişiden kişiye (P2P), işletmeden tüketiciye (B2C) ve işletmeden işletmeye (B2B) ödemeler mümkün olacak. Visa’nın yeni sistemi ile alıcının Visa hesabına hızlı, güvenli bir şekilde para transferi yapılabilecek. Bu paraya anında erişim sağlanabilecek ve dünyanın her yerinde toplam 44 milyon perakende satış noktasında alışveriş yapılabilecek.

Bir diğer yandan Visa, işyerleri için ödeme teknolojileri ve çözümleri alanında çalışan Worldpay ile işbirliği yaptığını da açıkladı. Bu işbirliği, Visa Direct’in önce Avrupa’da ve daha sonra da dünya genelindeki diğer pazarlarda işyerlerine sağlanmasını hızlandıracak. Paranın gönderildiği bankalar sistemlerinde gerekli değişiklikleri yaptığında Worldpay üyesi işletmeler bu sistem ile tüketicilerine gerçek zamanlı ödeme yapabilecek, böylece müşteri memnuniyeti de artacak.

Visa’nın global ödeme ağının güvenlik ve ölçek avantajlarından faydalanarak gerçek zamanlı ödemeleri mümkün kılması ve Avrupa’da ödemeleri dönüştürmesi bekleniyor.

Bu avantajlar şu şekilde:

  • İşletmeden tüketiciye: işletmelerin oyun kazançları, sigorta ödemeleri ve günlük ticari mutabakatlar gibi hemen hemen her türlü ödemeyi doğrudan Visa hesabına aktarmasını sağlıyor.
  • İşletmeden işletmeye: işletmelerin serbest çalışanlara, sözleşmeli çalışanlara ve diğer küçük işletmelere gerçek zamanlı ödeme yapılmasını mümkün kılıyor.
  • Kişiden kişiye: tüketicilerin hesabı bölüşme veya hediye gönderme gibi durumlarda mobil cihazlar aracılığıyla birbirlerine hızlı, rahat ve güvenli ödeme yapabilmesine olanak veriyor.

Kaan ARLI

ShiftDeleteNet Teknoloji Editörü. Teknoloji dünyasının ortasında nefes alan bir editör...

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>